در حالت کلی پنج نوع سیمان پرتلند برای کاربردهای ساختمانی وجود دارد، سیمان پرتلند تیپ یک یا سیمان معمولی، سیمان پرتلند تیپ دو یا سیمان متوسط یا پرتلند اصلاح شده، سیمان پرتلند تیپ سه یا  سیمان زودگیر، سیمان پرتلند تیپ چهار یا سیمان دیرگیر یا پرتلند کم حرارت و همچنین سیمان پرتلند تیپ 5 یا سیمان ضد سولفات.

جناب آقای مهندس اسماعیلی
ادامه مطلب...

آجر نسوز نما یکی از پرکاربردترین نوع آجرها در صنعت ساختمان می باشد که از خاک نسوز و خاک چینی در کوره با دماهای بالا ساخته میشود. آجر نسوز نما به دلیل ‏ساختار با دوام، ظاهر زیبا و همچنین تنوع رنگ همواره مورد توجه طراحان و معماران واقع می گردد. آجرهای نسوز نما علاوه بر کاربرد در نمای بیرونی ساختمان دارای ‏کاربردهای وسیعی در ساخت نما و دکوراسیون داخلی و همچنین کف سازی محوطه دارد. مقاومت بالا در برابر فشار، مقاومت حرارتی، کیفیت ماندگار و عدم تاثیر ‏پذیری از شرایط محیطی از دلایلی است که سبب شده آجر نسوز نما در صنعت ساختمان همیشه جزو اولین انتخاب باشد. استفاده از آجر نسوز نما باعث میشود نمای ‏ساختمان سال ها زیبا و جذاب باقی بماند. آجر نسوز دارای رنگ بندی بسیار متنوعی می باشد که آجر نسوز قرمز، آجر نسوز زرد، آجر نسوز قهوه ای، آجر نسوز مشکی، ‏آجر نسوز سفید و آجر نسوز کرم از جمله رنگ های پر طرفدار آجرهای نسوز نما می باشند‎.‎

جناب آقای مهندس اسماعیلی
ادامه مطلب...

موزاییک، قطعه ای بتنی و پیش ساخته به صورت متراکم و فشرده است. البته به تعبیری دیگر می توان چنین گفت کف پوشی ست با بن مایه بتن که تراکم خود را از طریق فشار پرسی (پرس خشک یا پرس تر) بوسیله دستگاه پرس و یا از طریق لرزش بوسیله ویبراتور (دستگاه لرزاننده) به دست می آورد. موزاییک از موادی همچون سیمان، آب، ماسه، سنگدانه (ریگ) رنگی، پودر سنگ، رنگ و دیگر افزودنی ها جهت مقاومت و چسبندگی بیشتر تشکیل می شود. موزاییک ها با توجه به کاربرد در ابعاد و طرح های گوناگون تولید و در مارکت به فروش می رسد. موزاییک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می باشد.

جناب آقای مهندس اسماعیلی
ادامه مطلب...

بهترین انتخاب جهت کفسازی حیاط و پیاده رو هدف از كف‌سازى به وسیله کفپوش بتنی و موزاییک بتنی ، به وجود آوردن سطحى هموار است كه بتواند نيازها و خواسته‌هاى مصرف كننده را برآورده نمايد. البته شكل و جنس آن به نوع كاربرى آن بستگى دارد. به عنوان نمونه كف سرويس‌ها در طبقات فوقانى ساختمان و كف زير زمين‌ها و سالن‌ها، پارکینگ ها و محوطه حیاط و پیاده و... با يكديگر تفاوت داشته و شرايط ويژه‌ى خود را دارد. بايد دقت شود كه كف‌سازى با مصالحى صورت گیرد كه بتواند وزن خود را به خوبى تحمل نموده و سطح رويى آن بتواند در مقابل سايش مقاومت نمايد.

جناب آقای مهندس طهمورث
ادامه مطلب...
جناب آقای مهندس طهمورث
ادامه مطلب...

نمونه های متوالی به نمونه هایی گفته میشود که فاصله زمانی هر نمونه برداری با نمونه برداری بعد از آن بیشتر از سه شبانه روز نباشد. لازم به توضیح است که نمونه برداری ، واحد آئین نامه بتن ایران به ترتیب نمونه استوانه ایی ، مگا پاسگال میباشد که برای تبدیل نمونه مکعبی 15*15 به نمونه استوانه ای به شرح زیر اقدام میشود.

جناب آقای مهندس طهمورث
ادامه مطلب...

در این مقاله ابتدا به اهمیت دوام و سیر تدریجی بها دادن به مسئله دوام پرداخته شده است و ضمن اشاره به بررسی دوام از دیدگاه های مختلف، نیاز به انجام آزمایش های دوام مطرح گردیده است. همچنین سعی شده است این آزمایش ها از جهت بررسی مستقیم یا غیرمستقیم دوام بتن طبقه بندی گردد و مشکلات آزمایش های دوام و ارتباط آن با واقعیت طرح شود. در بخش دیگر به برخی آزمایش های رایج و معروف موجود پرداخته شده است.

ادامه مطلب...

ر مورد دالهاى روى بستر , نمونه هایی که خوب بررسی شده باشند اندک هستند. اما در جاهایی که دال بتنی مسلح به الیاف فولادی تحت تاشیر عبور و مرور اتوبوسهای سنگین قرار دارد , مشخص شده است که این نوع دال , با ضخامتی در محدود 60 تا 75 درصد دالهاى غیرمسلح , عملکردی مشابه آنها دارند با استفاده از این نوع بتن , پوشش باند فرودگاهها را میتوان به نحو قابل ملامحظه اى ( 20 تا 60 درصد) نازکتر از پوششهای بتنی غیر مسلح مشابه اجرا کرد. خستگی خمشی عامل مهمی است که بر عملکرد کفسازى اثر می گذارد , اطلاعات موجود نشان میدهد که الیاف , مقاومت بتن را در برابر خستگی به نحو قابل ملاحظه ای افزایش می دهند .

ادامه مطلب...

ابعاد این پیمانه ها را باید طوری در نظر گرفت که اولا قابل حمل و نقل برای کارگر باشد ، ثانیا حجم آن طوری باشد که به تعداد صحیح یک متر مکعب شن و یا ماسه را پیمانه نماید مثلاً اگر ابعاد آنرا 50*50 به ارتفاع 25 سانتیمتر بسازیم با 16 پیمانه آن یک متر مکعب شن و ماسه خواهیم داشت و یا اگر ابعاد آنرا 50*50*50 بسازیم با 8 پیمانه یک متر مکعب شن و ماسه خواهیم داشت این پیمانه معمولا با چهار تخته که سطوح جانبی آنرا می پوشاند ساخته می‌شود و کف برای آن نمی سازند و کار با آن بدینگونه است که آنرا روی زمین گذاشته و با بیل آنرا پر می‌کند آنگاه دو نفر کارگر دسته های آنرا گرفته و آنرا بلند می‌کنند و با توجه به اینکه این پیمانه فقط دارای سطوح جانبی می‌باشد و ته ندارد محتویات آن روی زمین خالی می‌شود و یا کناره های همین قالب سطح فوقانی دانه های ریخته شده روی زمین را که تقریبا مخروطی شکل است قدری صاف کرده و پیمانه را روی آن گذاشته و مجدد آنرا پر می‌نمایند و آنقدر این کار را ادامه میدهند تا دانه بندی طبق نظر مهندس کارگاه تکمیل بشود آنگاه مقدار سیمان لازم را روی آن ریخته این توده شن و ماسه آماده برای اختلاط می‌باشد ، این پیمانه ها در مواقعی بکار می رود که بتن ریزی به مقدار کم بوده و مخلوط کردن دانه ها با دست انجام بگیرد و یا اینکه از بتونیر بدون پیمانه استفاده شود . برای پیمانه کردن شن و ماسه هرگز نباید از بیل استفاده نمود زیرا تقریبا هیچوقت بیل پر شده دو نفر از لحاظ حجم و یا وزن با هم مساوی نیست و حتی بیل پر شده یک نفر در ساعات مختلف کار با هم متفاوت می‌باشد .

جناب آقای مهندس طهمورث
ادامه مطلب...

بتن و فولاد دو نوع مصالحی هستند که امروزه بیشتر از سایر مصالح در ساختمان انواع بناها از قبیل ساختمان پلها،ساختمان سدها، ساختمان متروها،ساختمان فرودگاه ها و ساختمان بناهای مسکونی و اداری وساخت قطعات بتنی از قبیل جداول – کفپوش – بلوک – دال بتن – کول چاه وغیره به کار برده می شوند.و شاید به جرأت می توان گفت که بدون این دو پیشرفت جوامع بشری به شکل کنونی میسر نبود

جناب آقای مهندس طهمورث
ادامه مطلب...

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا پارسیان

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا پارسیان نزدیک به دو دهه می باشد که درحوزه تولید و توزیع قطعات بتنی پیش ساخته در ‏سراسر کشور فعالیت می کند. ما به این مفتخریم که در سال های فعالیت مان توانسته ایم برتری و مزیت های خود را در ‏مقابل رقبای خود فزونی ببخشیم. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند ‏سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و ‏رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم.‏ محصولات و فرآورده های بتنی کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، ‏مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محصولات محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش های بتنی، جدول های بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×