ر مورد دالهاى روى بستر , نمونه هایی که خوب بررسی شده باشند اندک هستند. اما در جاهایی که دال بتنی مسلح به الیاف فولادی تحت تاشیر عبور و مرور اتوبوسهای سنگین قرار دارد , مشخص شده است که این نوع دال , با ضخامتی در محدود 60 تا 75 درصد دالهاى غیرمسلح , عملکردی مشابه آنها دارند با استفاده از این نوع بتن , پوشش باند فرودگاهها را میتوان به نحو قابل ملامحظه اى ( 20 تا 60 درصد) نازکتر از پوششهای بتنی غیر مسلح مشابه اجرا کرد. خستگی خمشی عامل مهمی است که بر عملکرد کفسازى اثر می گذارد , اطلاعات موجود نشان میدهد که الیاف , مقاومت بتن را در برابر خستگی به نحو قابل ملاحظه ای افزایش می دهند .

فرزانه شریعت پناه
ادامه مطلب...

صنعت ساخت و ساز ساختمان که تولید مصالح ساختمانی و ارائه خدمات ساختمان سازی را در برمیگیرد، به عنوان یک نیروی محرک در اقتصاد ملی کشورها عمل می کند همچنین قیمت و کیفیت مصالح ساختمانی عواملی موثر برای رقابت در این بازار هستند. هرچه صنعت ساخت و ساز رونق بیشتری داشته باشد کلیه صنایع مرتبط به آن از رونق بیشتری بهره می برند. انتخاب مصالح ساختمانی به عوامل مختلفی از جمله اقلیم و نوع سازه بستگی دارد و می تواند براساس شرایط موجود از انواع طبیعی، مصنوعی، خام یا ترکیبی از اینها انتخاب شود. همچنین ویژگی های منحصر به فرد هر دسته از این مصالح ساختمانی باعث می شود که هریک در قسمت های مختلفی از ساختمان به کار روند.

رضا اسماعیلی
ادامه مطلب...

روان کننده و فوق روان کننده بتن که با نام کاهنده آب بتن (concrete plasticizer) نیز شناخته میشوند، ترکیبات پلیمری ارگانیک یا مخلوطی از ترکیبات پلیمری ارگانیک و غیر ارگانیکی مشخصی هستند که همان طور که از نامشان پیداست باعث می شوند بدون آنکه بتن خواص خود را از دست دهد روان شدگی (اسلامپ) بیشتری داشته باشد. قبل از استفاده از روان کننده ها استفاده بیش از حد آب برای روان کردن بتن باعث افت کیفیت آن می شد اما وقتی استفاده از اولین روان کننده های بتن در دهه پنجاه میلادی رایج شد تحولی بزرگ در صنعت بتن رخ داد و علاوه بر کاهش مصرف آب مزایای زیادی به بتن ها اضافه شد.

ادامه مطلب...

موزاییک پلیمری یا بتن پلیمر شده کفپوشی است که در دسته محصولات سنگ مصنوعی فوق متراکم قرار می گیرد و در حقیقت نوعی بتن خود متراکم است که این تراکم را از طریق فرآیند پلیمریزاسیون (رزین سنگ مصنوعی و یا رزین پلیمری) بدست می آورد. ترکیبات پلیمری و افزودنی های شیمیایی (رزین سمنت پلاست) چسبندگی بین تمام اجزاء را ایجاد کرده و مقاومت موزاییک پلیمری را زیاد می کند و همچنین رنگدانهها که مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و محیط های قلیایی می باشند رنگ مورد نظر را به موزاییک پلیمری میدهند. کفپوش های پلیمری به دلیل جذب آب پایین و تراکم بالا اجزا مقاومت بسیار بالایی در آب و هوای سرد(بهترین کفپوش برای شرایط جوی ومناطق سرد) و وضعیت یخبندان دارند.

فرزانه شریعت پناه
ادامه مطلب...

واش بتن از عبارت Washed Concrete به معنای بتن شسته گرفته شده. موزاییک واش بتن که در فارسی به آن موزاییک شسته یا موزاییک سنگ برجسته هم گفته میشه یک نوع کفپوش بتنی دکوراتیوِ که از ترکیب بتن با سنگدانه های رنگی و همچنین افزودنی های بتن مثل روان کننده و چسب بتن تولید میشه و در مرحله آخر تولید، سطحش با آب و ترکیب انواع خاصی از اسید شسته میشه به شکلی که سنگ های داخل واش بتن به میزان معینی مشخص شوند. واش بتن ها علاوه بر ظاهر زیبا و تنوع رنگی بسیار زیاد، مقاومت بالایی دارند، ضد لک هستند و مراقبت زیادی لازم ندارند. طیف وسیع رنگ های واش بتن به دلیل تنوع رنگ سنگ های ریز و درشتی هست که داخلش استفاده میشه، جدای از آن موزاییک ها بسته به میزان شسته شدن و یا ساب خوردن برجستگی سنگ هاشون، بافت واش بتن را متفاوت می کنند یعنی هر چقدر موزاییک واش بتن بیشتر شسته بشه بیشتر سنگ هاش بیرون میزنه و برعکس هر چقدر کمتر ساب بخوره سنگ هاش کمتر بیرون میزنه. جالبه بدونیم تو دهه های اخیر تقاضا برای خرید واش بتن بسیار زیاد شده که دلیل آن هم خواص طبیعی و بافت الهام گرفته شده از طبیعت و همچنین تنوع رنگی زیاد واش بتن هاست.

رضا اسماعیلی
ادامه مطلب...

در حالت کلی پنج نوع سیمان پرتلند برای کاربردهای ساختمانی وجود دارد، سیمان پرتلند تیپ یک یا سیمان معمولی، سیمان پرتلند تیپ دو یا سیمان متوسط یا پرتلند اصلاح شده، سیمان پرتلند تیپ سه یا  سیمان زودگیر، سیمان پرتلند تیپ چهار یا سیمان دیرگیر یا پرتلند کم حرارت و همچنین سیمان پرتلند تیپ 5 یا سیمان ضد سولفات.

رضا اسماعیلی
ادامه مطلب...

آجر نسوز نما یکی از پرکاربردترین نوع آجرها در صنعت ساختمان می باشد که از خاک نسوز و خاک چینی در کوره با دماهای بالا ساخته میشود. آجر نسوز نما به دلیل ‏ساختار با دوام، ظاهر زیبا و همچنین تنوع رنگ همواره مورد توجه طراحان و معماران واقع می گردد. آجرهای نسوز نما علاوه بر کاربرد در نمای بیرونی ساختمان دارای ‏کاربردهای وسیعی در ساخت نما و دکوراسیون داخلی و همچنین کف سازی محوطه دارد. مقاومت بالا در برابر فشار، مقاومت حرارتی، کیفیت ماندگار و عدم تاثیر ‏پذیری از شرایط محیطی از دلایلی است که سبب شده آجر نسوز نما در صنعت ساختمان همیشه جزو اولین انتخاب باشد. استفاده از آجر نسوز نما باعث میشود نمای ‏ساختمان سال ها زیبا و جذاب باقی بماند. آجر نسوز دارای رنگ بندی بسیار متنوعی می باشد که آجر نسوز قرمز، آجر نسوز زرد، آجر نسوز قهوه ای، آجر نسوز مشکی، ‏آجر نسوز سفید و آجر نسوز کرم از جمله رنگ های پر طرفدار آجرهای نسوز نما می باشند‎.‎

رضا اسماعیلی
ادامه مطلب...

موزاییک، قطعه ای بتنی و پیش ساخته با ساختار متراکم و فشرده است، که به تعبیری دیگر نیز می توان چنین گفت کف پوشی ست با بن مایه بتن که تراکم خود را از طریق فشار پرسی (پرس خشک یا پرس تر) بوسیله دستگاه پرس و یا از طریق لرزش بوسیله ویبراتور (دستگاه لرزاننده) به دست می آورد. موزاییک از موادی همچون سیمان، آب، ماسه، سنگدانه (ریگ) رنگی، پودر سنگ، رنگ و دیگر افزودنی ها جهت مقاومت و چسبندگی بیشتر تشکیل می شود. موزاییک ها با توجه به کاربرد در ابعاد و طرح های گوناگون تولید و در مارکت به فروش می رسد. موزاییک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می باشد.

رضا اسماعیلی
ادامه مطلب...

بهترین انتخاب جهت کفسازی حیاط و پیاده رو هدف از كف‌سازى به وسیله کفپوش بتنی و موزاییک بتنی ، به وجود آوردن سطحى هموار است كه بتواند نيازها و خواسته‌هاى مصرف كننده را برآورده نمايد. البته شكل و جنس آن به نوع كاربرى آن بستگى دارد. به عنوان نمونه كف سرويس‌ها در طبقات فوقانى ساختمان و كف زير زمين‌ها و سالن‌ها، پارکینگ ها و محوطه حیاط و پیاده و... با يكديگر تفاوت داشته و شرايط ويژه‌ى خود را دارد. بايد دقت شود كه كف‌سازى با مصالحى صورت گیرد كه بتواند وزن خود را به خوبى تحمل نموده و سطح رويى آن بتواند در مقابل سايش مقاومت نمايد.

امیرحسین طهمورث
ادامه مطلب...

نمونه های متوالی به نمونه هایی گفته میشود که فاصله زمانی هر نمونه برداری با نمونه برداری بعد از آن بیشتر از سه شبانه روز نباشد. لازم به توضیح است که نمونه برداری ، واحد آئین نامه بتن ایران به ترتیب نمونه استوانه ایی ، مگا پاسگال میباشد که برای تبدیل نمونه مکعبی 15*15 به نمونه استوانه ای به شرح زیر اقدام میشود.

امیرحسین طهمورث
ادامه مطلب...

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا پارسیان

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا پارسیان نزدیک به دو دهه می باشد که درحوزه تولید و توزیع قطعات بتنی پیش ساخته در ‏سراسر کشور فعالیت می کند. ما به این مفتخریم که در سال های فعالیت مان توانسته ایم برتری و مزیت های خود را در ‏مقابل رقبای خود فزونی ببخشیم. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند ‏سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و ‏رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم.‏ محصولات و فرآورده های بتنی کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، ‏مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محصولات محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش های بتنی، جدول های بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×