بتن اکسپوز کف | هرآنچه باید در مورد این محصول جذاب بدانیم

متن کامل

بتن اکسپوز کف | مزایا معایب و مهم ترین کاربرد ها

بتن اکسپوز کف، تایل بتنی، پنل بتنی، پنل بتنی کف، پلاک کف


مقدمه

پنل های بتن اکسپوز کف همچون پنل های بتنی در سایز و ابعاد مدنظر و به سفارش کاربر ساخته و ارائه می شوند. این پنل ها می توانند جایگزین خیلی خوبی جهت کف پوش هایی نظیر واش بتن، موزاییک پلیمری، سنگ، آجر و.‌. باشند. این پنل ها به صورت کامل در مقابل وضعیتی که موجود است به صورت مستحکم ساخته می شوند. بهتر است بدانید که می توان این محصول را در رنگ های سفارشی هم به شیوه موردنظر سفارش داد. همچنین این محصولات محدودیتی در رنگ ندارند. مراکز معتبر تولید کننده این پنل، رنگ همه محصولات خود را به شیوه عمیقی ایجاد می کند که به مرور زمان تحت هیچ شرایطی رنگ ها از بین نمی روند و در مقابل وضعیت متنوع مستحکم و ماندگار هستند. پنل های بتن اکسپوز کف همچون پنل های بتنی در سایز و ابعاد مدنظر و به سفارش کاربر ساخته و ارائه می شوند. این پنل ها می توانند جایگزین خیلی خوبی جهت کف پوش هایی نظیر واش بتن، موزاییک پلیمری، سنگ، آجر و.‌. باشند. این پنل ها به صورت کامل در مقابل وضعیتی که موجود است به صورت مستحکم ساخته می شوند. بهتر است بدانید که می توان این محصول را در رنگ های سفارشی هم به شیوه موردنظر سفارش داد. همچنین این محصولات محدودیتی در رنگ ندارند. مراکز معتبر تولید کننده این پنل، رنگ همه محصولات خود را به شیوه عمیقی ایجاد می کند که به مرور زمان تحت هیچ شرایطی رنگ ها از بین نمی روند و در مقابل وضعیت متنوع مستحکم و ماندگار هستند.

بتن اکسپوز کف
بتن اکسپوز کف کیان برنا

فهرست مقاله بتن اکسپوز کف :

 • بتن اکسپوز کف | مزایا معایب و مهم ترین کاربرد ها
 • اجرای پنل های بتن اکسپوز کف
 • نگهداری و بازسازی بتن اکسپوز کف
 • مهم ترین کاربرد های بتن اکسپوز کف
 • مزایای بتن اکسپوز کف
 • معایب پلاک کف
  • کهنه شدن
  • ضخامت بالا
  • تخلخل
  • کف سرد
 • قیمت بتن اکسپوز کف
 • دستمزد نصب و اجرا بتن اکسپوز کف
 • متریال های به کار رفته در نصب بتن اکسپوز کف
 • نحوه خرید بتن اکسپوز کف

اجرای پنل های بتن اکسپوز کف

اجرای بتن اکسپوز کف مانند اجرای دیگر مواد اولیه و مصالحی نظیر قلوه سنگ، سنگدال بتنی و... است که در کف مورد استفاده قرار می گیرند. در مجموع بایستی به زیرسازی کف دقت بسیاری شود و از کسانی که در این حیطه کاربلد و ماهر هستند بهره برد. چرا که مصالحی که برای کف مورد استفاده قرار می گیرند تحت فشار بسیاری واقع می شوند. چنانچه زیر سازی به صورت مطلوبی صورت نگیرد قطعا کف احتیاج به ترمیم پیدا می کند که هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت.

نگهداری و بازسازی بتن اکسپوز کف

نگهداری و بازسازی بتن اکسپوز کف پروسه راحتی دارد. با درزبندی و جلا دادن مطلوب رویه تایل ها و پنل ها، دستمال کشیدن روی سطح و از بین بردن گرد و غبار از روی این پنل این کار مقدور است. افزون بر کشیدن دستمال می توانید با مواد صابونی ملایم سطح مورد نظر را شستشو دهید. اگرچه بعد از این عمل، بایستی سطح را به وسیله دستمال به صورت کامل خشک نمایید. باقی ماندن رطوبت روی سطح و رسوخ آن به بخش های زیرین می تواند سبب به وجود آمدن لکه یا حتی از بین رفتن بتن در دراز مدت شود. شیوه های بازسازی این پنل به مقدار تخریب آن وابسته است. در صورت صدمه یا خراب شدن سطحی، درز بندی یا جلا دادن دوباره می تواند سبب بالا رفتن ماندگاری و دوام بتن شود.

بتن اکسپوز
اجرا بتن اکسپوز کف گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

مهم ترین کاربرد های بتن اکسپوز کف

بتن اکسپوز کف یکی از موارد بسیار کاربردی جهت طراحی دکوراسیون مبتکرانه، خلاقانه و نوین به شمار می آید. به همین جهت رد پای این نوع متریال ساختمانی مانند آجر رستیک در خیلی از مدل ها و سبک های نوین معماری به شیوه مشهود و ملموس به چشم می آید. این پنل ها با ملاحظه به تنوع و جذابیتی که به فضا می بخشند در محوطه های بسیاری بکار برده می شوند. از کاربرد های بتن اکسپوز کف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برای محوطه سازی
 • روف گاردن
 • بکارگیری در محوطه های بیرونی باغ یا ویلا
 • کف
 • زیر ساز
 • نواحی تفریحی و فضای باز
 • باغ و پارک
 • پیاده روی های مراکز تفریحی من جمله کاربرد های بتن اکسپوز کف می باشد.
 • استخر ها
 • پوشش های کنار جاده

طراحی متفاوت و نمود خاص این پنل ها از مهم ترین موارد کاربرد این متریال به شمار می آید.

مزایای بتن اکسپوز کف

با وجود اشاره به معایب این تایل بتنی جذاب بتن اکسپوز قاعدتا باید مزایای مهمی نیز داشته باشد تا بتواند به عنوان محصولی مشتری پسند وارد عرصه رقابت شود و با توجه به استفاده بسیار زیاد از این محصول حتی برای سخت پسند ها، میتوان به این نکته اشاره کرد که این محصول به عنوان محصولی محبوب به شمار می رود و در رقابت با دیگر محصولات بتنی کف از بقیه رقیبان خود پیش است. در ادامه می خواهیم به بررسی برخی از مهم ترین مزایای این محصول بپردازیم

•قابلیت تولید آن در سایز ها و ابعاد متنوع می باشد.

این پنل ها در سایز و ابعاد سفارشی و همچنین در سایز و ابعاد استاندارد هم ساخته می شوند که مطابق نیاز می توانید اندازه آن ها را هم از پیش مشخص کنید.

•مقرون به صرفه و ارزان بودن

از مزایای این پنل های بتنی می توان به قیمت مقرون به صرفه و مناسب آن در برابر کارکرد بالای این محصول اشاره کرد.

•منعطف و وزن سبک

راحتی در حمل و نقل و انعطاف زیاد من جمله مواردی است که سرعت اعمال پروژه های عمرانی را خیلی زود بالا می برد.

•گوناگونی طرح و مدل با توانایی رنگ پذیری

در حال حاضر پنل های مورد نظر در طرح های متفاوت جهت چیدمان داخلی و طراحی بکار برده می شوند. این عامل دست شما را جهت تعیین طرح موردنظرتان باز می گذارد.

•ضد سایش و مستحکم در مقابل ضربه و فشار

یکی از مزایای بتن اکسپوز کف این است که به علت بکارگیری دراز مدت دستخوش سایش و تخریب نمی شود. حتی این پنل ها در مقابل نیرو و ضربه استقامت زیادی از خود نشان می دهند‌.

•ایجاد دکوراسیون خاص و منحصر به فرد

با بکارگیری بتن اکسپوز کف در طراحی داخلی می توانید چیدمان جذاب و چشمگیری را برای خود فراهم نمایید.

از دیگر مزایای بتن اکسپوز کف می توان به راحتی نصب و سرعت بالای اجرای آن، امکان نصب با ملات خیس و همچنین اتصالات خشک، قابلیت اجرا در همه فصول اشاره کرد.

معایب پلاک کف

افزون بر همه مزایای نام برده شده برای بتن اکسپوز کف معایبی هم وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

این پنل ها همواره وزن زیادی دارند. بکارگیری از این پنل ها به منزله کف پوش می توان مقدار بار های وارد شده به کف را بالا ببرد. بدین جهت قبل از خرید این پنل های بتنی، بایستی حجم باربری کف سازه به وسیله یک فرد کاربلد و حرفه ای ارزیابی شود. در این صورت امکان احتیاج به تقویت سازه یا بکارگیری پنل هایی با ضخامت کم وجود دارد. در هر حالت استفاده از این پنل بتنی، احتیاج به وارسی بسیار و توجه به ملاحظات سازه ای دارد.

•کهنه شدن

از معایب بتن اکسپوز کف این است که این بتن به مرور زمان کهنه می شود. جنس شکننده این تایل ها، اعمال ترک به مرور زمان را اجتناب ناپذیر می کند. مکان نصب و راه اندازی این پنل در سازه ها و موارد بکار برده شده جهت پرداخت سطح آن اثربخشی بسیاری بر روی ماندگاری این پنل دارد.

•ضخامت بالا

قطر این پنل در قیاس با سایر کفپوش ها بالا تر است‌. بتن اکسپوز همواره با دست کم قطر ۱۵ میلیمتر تولید می شوند. این موضوع روی توانایی تخلیه آب سطح مورد نظر اثر می گذارد. به جهت استفاده از این امکان بایستی لایه زیر پنل را به صورت مطلوبی تنظیم نمود.

•تخلخل

همانطور که می دانید بتن یک ماده متخلخل می باشد. این مورد می تواند سبب جذب رطوبت و اعمال لکه روی سطح شود. درز بندی رویه بتن روی تخلخل بخش های زیرین و امکان اعمال لکه در دراز مدت اثر ندارد. بدین علت رویه بتن اکسپوز کف بایستی هر ۲ الی ۳ سال یک بار دوباره درزبندی شود. این مشکل هزینه مراقبت این پنل ها را به خصوص در مکان های مرطوب ساختمان مانند سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه بالا می برد.

•کف سرد

از دیگر معایب بتن اکسپوز کف می توان به کف سرد اشاره نمود. با وجود هماهنگی این پنل ها با سامانه های حرارتی از کف، بکارگیری آن ها جهت سازه های قدیمی بدون این سامانه سبب اعمال کف سرد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات نما به مقاله بتن اکسپوز نما مراجعه کنید

قیمت بتن اکسپوز کف

قیمت بتن اکسپوز کف به منزله یکی از شناخته ترین کفپوش های بتنی در بازار خیلی اقتصادی و به صرفه بوده و با ملاحظه به جذابیت ویژه و ماندگاری خیلی مطلوبی که دارد می تواند گزینه مناسبی در هر طرح جهت کف پوش باشد. موارد زیر در تعیین قیمت این محصول اثر گذار می باشند:

تایل

هزینه خرید تایل اساسی ترین بخش هزینه ها می باشد. سطح کیفی تایل، سایز و ابعاد طرح و رنگ فاکتورهای مشخص کننده نرخ این پنل های بتنی می باشند. سطح کیفی تایل ها در خصوص تاب تایل ها، گونیایی زاویه ها، یکنواختی پنل ها و بکارگیری مش و الیاف و مدل ترکیب ساخت بتن مطرح می شود. ساخت مدل سفارشی سبب بالا رفتن نرخ تولید می شود. رنگ پنل ها به علت بکارگیری پیگمنت های رنگی که دارای هزینه می باشد سبب بالا رفتن قیمت می شود.

•دستمزد نصب و اجرا بتن اکسپوز کف

شیوه نصب عمده ترین مورد مشخص کننده قیمت بتن اکسپوز کف می باشد. افزون بر شیوه نصب، ریزه کاری های سازه حاوی برشکاری، برگشت ها و ...از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. به منظور آنکه بتوان بهترین و مناسب ترین نصب را با حداقل مبلغ اجرا کنید مشاوره با مجموعه های فنی نصب و اجرا در مرحله های پیش از اجرای بتن اکسپوز کف خیلی اثربخش خواهد بود. در مرحله های پیشین می توان با پیش بینی شیوه نصب مطلوب حتی از بعضی از هزینه های اضافی پیشگیری نمود.

•متریال های به کار رفته در نصب بتن اکسپوز کف

با ملاحظه به شیوه نصب، مصالح و متریال نصب تعیین می شوند. فهرست مصالح نصب بعد از معلوم شدن شیوه نصب این پانل بتنی به شیوه مکتوب در دسترس کارفرما واقع می شود. متخصصان فنی مجموعه های معتبر در مرحله مشخص کردن شیوه نصب، مشاوره های ضروری فنی و نرخی در رابطه با نصب و مصالح در دسترس کارفرما قرار می دهند. واضح است کلیه ملاحظات فنی، امنیت، اقتصادی و ماندگاری با هم به یک راهکار مطلوب منجر می شود.

بتن اکسپوز
اجرا بتن اکسپوز کف گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

نحوه خرید بتن اکسپوز کف

جهت داشتن تجربه ای مطلوب در خرید بتن اکسپوز کف، ضروری است مولفه های متعددی را در نظر بگیرید:

1.ابعاد این پانل بتنی

بتن اکسپوز ها در ۳ دسته مربع، مستطیل و سفارشی واقع می شوند. با ملاحظه به سایز و ابعاد سطح مدنظر، هماهنگی آن با محوطه و داشتن هم خوانی با کف، بایستی پنل مدنظر انتخاب شود. چنانچه سطح مدنظر شامل ایراد بود لازم است از بتن های U یا L شکل بهره ببرید تا درز ها را به صورت مطلوبی پوشش دهند.

2. کیفیت ساخت پنل

دوام و ماندگاری بتن اکسپوز یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هنگام خرید بتن اکسپوز باید به آن توجه کنیم و خب مهم ترین ویژگی که باعث ماندگاری و دوام می شود کیفیت ساخت بتن اکسپوز می باشد که توصیه می شود در این مورد دقت به خرج داده و به مواردی که تابیدگی و مشکلاتی که نشان از عدم کیفیت دارند توجه کنید.

3. شیوه نصب

لازم است قبل از خرید بتن اکسپوز کف با ملاحظه به سایز و محوطه سطح مدنظر، نوع بتن و نحوه نصب را در نظر بگیرید تا در روال نصب و راه اندازی آن با چالش مواجه نشوید.

4. سطح کیفی پنل بتن اکسپوز

سطح کیفی بالا همواره حرف اول را می زند. چه ماندگاری برای شما اولویت باشد و چه زیبایی، همواره سطح کیفی برای شما بالاترین اهمیت را دارد. در این صورت به هیچ عنوان این مسئله را از یاد نبرید.

5. قیمت بتن اکسپوز کف

همه فاکتورهای نامبرده شده تاثیر بسزایی در نرخ نهایی پنل بتنی دارند. دقت نمایید که با ملاحظه به نیاز و معیار های مدنظرتان هزینه پرداخت کنید.

 

بتن اکسپوز
اجرا بتن اکسپوز کف گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

نمایندگی بتن اکسپوز کف

این روز ها بیشتر پیمانکاران و طراحان به دنبال محصولی با کم ترین ایرادات و با بیش ترین اعتماد می روند . یکی از بهترین راه های خرید بتن اکسپوز کف نیز خرید از نمایندگی های معتبر این محصول می باشد اما مطمئن ترین راه خرید این محصول خرید مستقیم از تولید کننده های آن است چرا که هم از نظر هزینه بسیار به صرفه بوده و هم از لحاظ کیفیت می توان گفت نسبت به کارگاه های کوچک محصولات بهتری تولید می کنند. گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان قطعات بتنی در ایران این اطمینان را به شما می دهد که تمامی محصولات با بهترین کیفیت به دست شما عزیزان می رسد.

تعداد بازدید: 1034

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند. که می توان به مهم ترین محصولات تولیدی کیان برنا یعنی موزاییک پلیمری، واش بتن، بتن اکسپوز، قلوه سنگ، آجر رستیک و دال بتنی پیش ساخته اشاره کرد. 


logo-samandehi
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×