افشاگری رئیس اتحادیه مصالح‌فروشان قزوین از تخلفات تولیدکنندگان سیمان؛ چرا سیمان گران شد؟

متن کامل

افشاگری رئیس اتحادیه مصالح فروشان قزوین از تخلفات تولیدکنندگان سیمان؛ چرا سیمان گران شد؟

تاریخ: 1399/11/12 - 07:50


افشاگری رئیس اتحادیه مصالح‌فروشان قزوین از تخلفات تولیدکنندگان سیمان؛ چرا سیمان گران شد؟
گروه استان ها- رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی استان قزوین گفت: گران شدن سیمان در بازار قزوین به خاطر اجحاف تولیدکنندگان است و این موضوع هیچ ارتباطی به شبکه توزیع از جمله اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی ندارد.

 

سیدعلی اکبر سیدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره گران شدن قیمت سیمان و بتن در یک ماه اخیر اظهار داشت: این که قیمت هر متر مکعب بتن در بازار توزیع مصالح ساختمانی قزوین از 315 هزار تومان ظرف یک ماه به 515 هزار تومان رسیده به خاطر اجحاف و سوءاستفاده تولیدکنندگان سیمان است و هیچ ربطی به شبکه توزیع از جمله اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی ندارد.

وی اضافه کرد: متاسفانه یکی از کارخانجات تولید سیمان در استان قزوین از ابتدای امسال تاکنون 5 مرتبه سیمان تولیدی خود را گران کرده و اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی هم هیچ اهرم قانونی برای برگرداندن قیمت ها ندارد و از دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین تقاضا داریم که موضوع گرانی سیمان در قزوین شخصاً ورود کند.

سیدی با تاکید بر لزوم برخورد جدی و سخت گیرانه سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه های نظارتی با شرکت های تولیدکننده سیمان و مصالح بتنی تصریح کرد: در ضمن یک تخلف زشت کارخانه تولیدکننده سیمان در استان قزوین این است که با وجود این که محموله سیمان را از قبل خریداری کرده و بهای آن را پرداخته ایم اما جلوی خروج بار ما از کارخانه را گرفت و از مابه التفاوت نرخ جدید و قدیم را طلب می کند در حالی که معامله با نرخ قبلی انجام شده است.

گران فروشی سیمان در فصل رکود ساخت و ساز

 

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی استان با بیان این که زور اتحادیه و توزیع کننده سیمان به تولیدکننده ها نمی ;رسد گفت: در حالی که فصل استفاده از سیمان 9 ماه نخست سال است ما هیچ مشکلی در مورد توزیع و گران فروشی سیمان در این فصل نداشتیم اما با ورود به دی ماه که خبری از ساخت و ساز مسکن و کارهای عمرانی نیست به یک باره با افزایش سرسام آور نرخ سیمان روبه رو شدیم که ناشی از گران فروشی بدون دلیل تولیدکنندگان است.

سیدی ادامه داد: فصل زمستان و 3 ماه پایانی سال زمان ذخیره و دپوی سیمان برای آغاز کارهای عمرانی و ساختمان سازی از ابتدای بهار سال آینده است که متاسفانه تولیدکنندگان برای این که سیمان را در بهار آینده گران تر به مردم بفروشند، از یک ماه قبل دست به گران کردن این محصول راهبردی زده& اند که برخورد با آنها درخواست عاجل ما از دستگاه قضائی است.

12 بهمن 1399
تعداد بازدید: 319
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.tasnimnews.com/fa/news/1399/11/12/2443022/

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×