نماینده مجلس: قیمت فولاد به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید/ مسکن ارزان می شود

متن کامل

نماینده مجلس: قیمت فولاد به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید/ مسکن ارزان می شود

۱۳ دی ,۱۳۹۹ ساعت : ۱۷:۲۲


قیمت فولاد
شفقنا-شکستن شدن قیمت مسکن با تامین زمین ارزان برای دهک های پایین جامعه؛ قیمت فولاد به زیر ۱۰ هزار تومان میرسد

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تامین زمین ارزان برای دهک های پایین جامعه بر اساس طرح جهش تولید مسکن، موجب کاهش قیمت تمام شده خانه برای نیازمندان می شود.

خانه ملت نوشت: صدیف بدری فولاد و سیمان را پرکاربردترین مصالح ساختمانی دانست که قیمت آن تاثیر بسیار زیادی بر بهای تمام شده مسکن دارد، گفت که در حال حاضر قیمت تمام شده فولاد درب کارخانه کمتر از ۵ هزار تومان است اما به واسطه حضور سوداگری دلالان با قیمت بسیار بالاتر به دست مصرف کننده می رسد، از این رو باید با دلالان پرنفوذ قاطعانه برخورد کنیم.

جامعه تامین زمین ارزان برای دهک های پایین

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد قیمت مسکن را ارزش زمین آن تشکیل می دهد، افزود: دولت را در طرح جهش تولید مکلف کردیم تا زمین رایگان در اختیار دهک های ۳ به پایین و نیازمندان قرار دهد، در این صورت قیمت تمام شده مسکن برای آنها به نصف کاهش پیدا می کند؛ از طرفی اگر قیمت مصالح هم با حذف دلالان و سوداگران و اخذ سود منطقی به دست مردم برسد، بخشی دیگری از قیمت خانه را کاهش می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فولاد در داخل کشور تولید شده و ارزبری بسیار کمی دارد، اظهار کرد: باوجود تولید داخلی بودن فولاد، دریافت یارانه پنهان و بالا بودن ظرفیت تولید فولاد در کارخانه های کشور ، رشد قیمت فولاد غیر منطقی و غیر کارشناسی است.

جولان دلالان در بازار مصالح ساختمانی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفوذ دلالان موجب افزایش قیمت مصالح ساختمانی و جولان آنها در این بازار شده است، خاطرنشان کرد: بی تردید حذف دلالان موجب بهبود و تعادل قیمت مصالح ساختمانی می شود، از طرفی وزیر صمت نیز کارهای بسیار خوبی را برای تنظیم بازار فولاد و سیمان آغاز کرده که مجلس نیز از آن حمایت می کند چرا که با عملیاتی شدن آن شاهد کاهش قیمت مصالح ساختمانی و رسیدن قیمت فولاد به زیر ۱۰ هزار تومان خواهیم بود.

14 دی 1399
تعداد بازدید: 414
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.fa.shafaqna.com/news/1072379/

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×