دولت برای بازار مصالح ساختمانی قیمت گذاری کند

متن کامل

عضو کمیسیون عمران مجلس

دولت برای بازار مصالح ساختمانی قیمت گذاری کند

۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴


دولت برای بازار مصالح ساختمانی قیمت‌گذاری کند
فیروزی، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مرجع نرخ گذاری در بازار مصالح ساختمانی مشخص نیست، این مسئله موجب می شود که قیمت مصالح روزانه بدون دلیل منطقی و اقتصادی افزایش یابد، بنابراین دولت باید به موضوع قیمت گذاری مصالح ورود کند.

 

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، رحمت الله فیروزی پوربادی، با انتقاد از افزایش روز افزون قیمت مصالح ساختمانی در کشور، گفت: متأسفانه بر اساس آمارها قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر به صورت میانگین بیش از ١٠٠ درصد افزایش یافته است که قطعا این میزان افزایش نرخ، به هیچ وجه قابل قبول و کارشناسی نیست.

تأثیر مستقیم مصالح ساختمانی در افزایش قیمت تمام شده تولید مسکن

نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن در سه سال اخیر، افزایش نرخ مصالح و تجهیزات ساختمانی بوده است، بنابراین برای مدیریت قیمت تمام شده مسکن باید بازار مصالح مورد اصلاح قرار گیرد.

لزوم افزایش نظارت بر بازار مصالح ساختمانی

وی بر لزوم افزایش نظارت بر بازار مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: وزارت صمت به عنوان متولی این حوزه باید نظارت شدیدتری را نسبت به بازار مصالح به ویژه بخش آهن آلات، میلگرد، فولاد و سنگ صورت دهد.

مرجع نرخ گذاری در بازار مصالح ساختمانی مشخص نیست

فیروزی پور ادامه داد: در شرایط کنونی مرجع نرخ گذاری در بازار مصالح ساختمانی مشخص نیست، این مسئله موجب می شود که قیمت مصالح روزانه بدون دلیل منطقی و اقتصادی افزایش یابد، بنابراین دولت باید به موضوع قیمت گذاری مصالح ورود کند.

وی گفت: البته ورود دولت برای قیمت گذاری نباید تنها معطوف به بازار مصالح ساختمانی باشد، زیرا هر بازار اقتصادی از بخش های دیگر تأثیر می گیرد، بنابراین ورود جامع دولت می تواند از بسیاری از مشکلات و تلاطمات اقتصادی جلوگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، درباره تأثیر دلالان و سوداگران در بازار مصالح ساختمانی، افزود: به نظر من بیشترین علت بروز تلاطم در بازار مصالح، نبود مدیریت جامع و خلاء متولی و ناظر است، از این رو در این عرصه دلالان نقش کمتری نسبت به بازارهای اقتصادی دیگر از جمله ارز دارند.

9 آذر 1399
تعداد بازدید: 422

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×