اثر گرانی مصالح بر صنعت ساخت ساز و نقش بورس کالا

متن کامل

نماینده مجلس اعلام کرد:

اثر گرانی مصالح بر صنعت ساخت ساز و نقش بورس کالا

تاریخ: 1399/08/03 - 11:50


ساختمان ها در تهران
عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی و توقف تولید در صورت ادامه گرانی ها، راهکار ساماندهی این حوزه را عرضه محصولات در بورس کالا دانست.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا پاک فطرت با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی گفت: در شرایط کنونی افزایش قیمت تمام شده مسکن موجب شده سازندگان و فعالان بخش خصوصی برای ورود به عرصه ساخت و ساز ریسک نکنند . در صورت تداوم گرانی مصالح، تولید متوقف خواهد شد. زیرا هیچ سازنده ای نمی تواند آهن را بیشتر از کیلویی 13 هزار تومان خریداری کند.

وی افزود: با کاهش جذابیت اقتصادی این بخش، سرمایه ها وارد سایر بازارها می شود و ضمن بروز تلاطم در بازارهای اقتصادی، مسکن نیز دچار رکود شدید خواهد شد. در شرایط کنونی این بازار، درگیر دلال بازی و سفته بازی بوده و قیمت محصول تولیدی در کارخانه با بازار تفاوت چشمگیری دارد. چراکه با دست به دست شدن میان دلالان افزایش یافته است.

پاک فطرت ادامه داد: بهترین راه کار برای مدیریت بازار، عرضه محصولات در بورس کالا است تا قیمت مصالح به نرخ واقعی نزدیک شود.

5 آبان 1399
تعداد بازدید: 358

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×