دولت توان نظارت بر بنگاه های تولیدی را ندارد/افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

متن کامل

دولت توان نظارت بر بنگاه های تولیدی را ندارد/افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

۰۴ مهر ۱۳۹۹ -‏ ۱۱:28


رشد 200 درصدی قیمت مصالح
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در یکسال گذشته قیمت مصالح ساختمانی ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: دولت توان نظارت بر بنگاه های تولیدی را ندارد.

 

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در چند ماه اخیر شاهد افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی در بازار هستیم، گفت: متاسفانه امروز این افزایش قیمت ها بر قیمت مسکن و اجاره بها تاثیر سو گذاشته است.

وی با بیان اینکه در کشور تمامی نهادهای تولید مسکن را داریم، ادامه داد: عدم نظارت بر بازار و اداره شدن وزارتخانه ای به مانند صمت با سرپرست از عواملی است که باعث شده تا قیمت مصالح ساختمانی روند رو به رشد را در پیش بگیرد و شاهد این باشیم که این موضوع تاثیر بر سایر قیمت ها بگذارد.

نماینده جهرم در مجلس با اعلام اینکه در یکسال گذشته 200 درصد قیمت مصالح ساختمانی افزایش داشته است، افزود:دولت باید پیش از اینکه قیمت ها به اینگونه افزایش پیدا می کرد، قیمت مصالح ساختمانی را احصا می کرد و سود متعارفی برای آن در نظر می گرفت که متاسفانه این اقدام انجام نشد و امروز شاهد این وضعیت در بازار مسکن هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت توان نظارت بر بنگاه های تولیدی را ندارد، اظهار داشت:امروز یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن در چند وقت اخیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، اگرچه شرکت های تولید کننده مصالح از یارانه های پنهان استفاده می کنند اما با نوسانات قیمت دلار آنها نیز قیمت ها را افزایش می دهند.

رضایی کوچی با اعلام اینکه در طرح مجلس برای جهش تولید مسکن یکی از مواردی که پیش بینی شده است درباره قیمت مصالح ساختمانی است، عنوان کرد:یکی از محورهای این طرح بحث مصالح ساختمانی و قیمت آن است که قرار شده است در وزارت صمت قیمت گذاری ها انجام شود و این قیمت گذاری ها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد تا در اختیار انبوه سازان قرار گیرد.

6 مهر 1399
تعداد بازدید: 374

نظرات

کیان برنا تولید کننده سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نزدیک به دو دهه می باشد که در حوزه تولید سنگ مصنوعی و قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش بتنی، جدول بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

kianborna's eNamad
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×